پرسش و پاسخ

مرکز نوآوری لیزر

2 دیدگاه

 1. عباسی ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ در ۳:۲۸ ب.ظ

  با اهدای سلام و درود خدمت کارکنان شایسته شرکت
  من قصد دارم در مقطع کارشناسی ارشد فیزیک گرایش لیزر و اپتیک ادامه تحصیل بدهم . نظر شما چیست ؟ آیا برای تاسیس یک شرکت و شروع فعالیت در این رشته در بازار کار نیاز به سرمایه زیادی لازم هست ? هیچ تصوری در رابطه با زمینه های کار لیزر و اپتیک ندارم . ممنون می شوم اگر پاسخ بدهید .

  • مدیر سایت ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ در ۱۱:۱۴ ق.ظ

   سلام و سپاس،
   در مقطع کارشناسی عموما دانشجویان با گستره وسیعی از اطلاعات در یک رشته آشنایی پیدا میکنند اما اگر شما به زمینه لیزر و اپتیک علاقه مند هستید، با ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این زمینه می توانید با تمرکز بر یک موضوع خاص، توانایی جمع آوری اطلاعات مناسب و روش بهینه بهره گیری از آن در پیشبرد یک پروژه علمی جدید و بروز را در خود افزایش دهید و با تحلیل داده های تجربی موجود و بهره گیری از نرم افزار های مناسب، فرآیند نتیجه گیری از یک کوشش علمی را تجربه کنید. بنابراین تصمیم گیری درباره ادامه تحصیل کاملا به میزان اطلاعات و مطالعه شما در دوره کارشناسی، نوع علاقه مندیهای شما و کیفیت توانمندیهای کسب شده شما در دوره کارشناسی دارد. ثبت شرکت هزینه چندانی ندارد و هر زمان ضرورت داشته باشد به سادگی میتوانید یک شرکت ثبت کنید اما لازم است به چند نکته توجه کافی داشته باشید. ۱- اگر ایده ای دارید که احتمال می دهید کارآمد باشد، آن را با یک فرد مطمئن در این زمینه مطرح کنید و یا از شتابدهنده های ایده مشاوره بگیرید. اگر ایده شما از طرف شتابدهنده ها مورد قبول واقع شود، به نسبت کارآمدی ایده، می توانید تا تبدیل ایده به محصول از حمایتهای شتابدهنده ها تحت شرایط توافقی، بهره مند شوید. ۲- اگر محصول و یا برنامه مشخصی برای درآمد زایی دارید، قبل از ثبت شرکت، لازم است مشاوره کافی درباره نوع مناسب شرکت و جوانب حقوقی و مالی آن داشته باشید.
   سرمایه مورد نیاز برای شروع کار، بستگی به نوع شرکت و زمینه عملکرد شما دارد.
   توجه داشته باشید که آگاهی نخستین و اصلی ترین گام در راه موفقیت است. قبل از هر انتخابی آگاهی کامل از شرایط پیش رو کسب کنید.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.